Cushman & WakefieldO násNovinkyVyberáte si priestor na prenájom? Týmto chybám sa vyhnite

Vyberáte si priestor na prenájom? Týmto chybám sa vyhnite

Pri prenájme skladu treba brať do úvahy najmä to, čo do neho plánujete umiestniť. Zároveň si odpovedzte na otázku, akú manipuláciu bude priestor vyžadovať. Neexistuje totiž nič horšie, ako nepremyslené kroky, ktoré vás budú stáť nielen vlastné pohodlie, ale aj nemalé finančné prostriedky.

 

Pozor si dajte najmä na tieto nepremyslené kroky:

  1. Nevhodná poloha v rámci cestnej infraštruktúry a logistiky často zbytočne znásobí rozpočet na dopravu tovaru.
  2. Nesprávny priestor a zle využitá úžitková plocha skladu patrí medzi najčastejšie problémy.
  3. Parkovanie pre manipuláciu s tovarom a bezbariérový prístup vám výrazne uľahčí prácu so skladom.
  4. Teplotné nastavenie skladových priestorov závisí od typu skladovaného tovaru.
  5. Nosnosť podlahy v prípade náročnejšieho materiálu je kľúčová.
  6. Svetlá výška skladovania ktorá má výrazný vplyv na umiestnenie a inštaláciu regalových systémov prípadne automatických systémových zakladačov

Z vyššie uvedených bodov vyplýva, že pred prenájmom skladových priestorov musíte poznať jeho plánované využitie v budúcnosti. Preto si dopredu rozmyslite, aké druhy materiálov budete v sklade odkladať.

Zamyslite sa tiež nad tým, či do skladu budete potrebovať aj bezbariérový prístup pre manipuláciu s tovarom.

Správna poloha skladu šetrí peniaze

Poloha skladu a logistika je zrejme to najdôležitejšie, čo potrebujete vedieť pred podpisom zmluvy o prenájme skladu. Chcete mať sklad, ktorý je ľahko dostupný a v blízkosti dopravných uzlov, ako sú letiská, či významné cesty a diaľnice, prípadne v lokalitách v  blízkosti vašich zákazníkov.

Vďaka správne nastavenej logistike viete ušetriť nemalé prostriedky na vstupných nákladoch, samotnej operatíve a čase. Je váš sklad na správnom mieste? Pozrite si našu mapu skladov na Slovensku na prenájom a vyberte ten, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám.

Veľmi častým problémom je zle využitá úžitková plocha. Budúci majitelia majú často veľké oči” a prenajmú si sklady, ktoré sú rozmerovo neprimerané ich nárokom. Zbytočne nevyužité priestory či nedostatok miesta, sú, bohužiaľ, častým javom majiteľov alebo nájomcov skladov.

Na druhej strane, sa treba realisticky pozrieť na možnosť rastu spoločnosti. Opačným problémom býva to, keď chce budúci majiteľ ušetriť na prenájme a vezme si malý sklad, ktorý rýchlo naplní. Potom sa z neho stane neprehľadné skladisko”.

 

TIP: Pred podpisom zmluvy o prenájme skladu si nakreslite na papier pôdorys skladu a skúste rozčleniť priestor na jednotlivé časti. Naplánujte si vopred, kde a čo umiestnite. Pomôže vám to lepšie rozumieť rozmerom skladu a jeho využitiu. Zároveň vám to napovie, či vám bude sklad stačiť.

 
Vykurovanie a klimatizácia do skladu

Budete sklad používať ako pracovný priestor, alebo do neho umiestnite tovar, ktorý budete skladovať, v určitej teplote? Dávajte si pozor na teplotu v tomto priestore.  

Ak plánujete váš nový sklad využívať aj ako dielňu, mala by v ňom byť celoročne teplota okolo 20 stupňov.

V takomto prípade vezmite do úvahy detailné parametre vykurovacieho či klimatizačného systému.

V neposlednom rade by ste nemali zabudnúť ani na nosnosť podlahy.

Primárne s ohľadom na povahu a hmotnosť skladovaného či maninupulovaného tovaru, poprípade inštaláciu výrobných zariadení.

Späť na Novinky