Cushman & WakefieldO násNovinkySklady na prenájom: Zistite, ako si vybrať ideálny priestor

Sklady na prenájom: Zistite, ako si vybrať ideálny priestor

Lokalita, vybavenie a dostupnosť

Pri prenájme skladu je najdôležitejšia jeho lokalita, od ktorej závisí mnoho ďalších faktorov. Preto sa zamyslite nad každým z nižšie uvedených aspektov. Pri výbere miesta na prenájom skladu sa zamerajte na nasledovné:

 

     Je poloha vybraného skladu vhodná z hľadiska logistiky? Napojenie na infraštruktúru, diaľnice, železnice, prístav a letisko sa odvíjajú od druhu vášho podnikania, no nebude mať zmysel, ak si prenajmete sklad v Trenčíne, no dodávate tovar firme z Bratislavy. Hoci je cena nižšia, odrazí sa to aj v nákladoch na pohonné hmoty.

     Na druhej strane, potrebujete mať ten najdrahší sklad v centre mesta? Myslite ekonomicky a prakticky. Lokalita je úplnou alfa omegou pri výbere skladových priestorov a odvíja sa od nej všetko ostatné.

     Je sklad dostupný neobmedzene cez víkendy a kedykoľvek počas dňa? Určité lokality môžu mať dočasné obmedzenia pre príjazd s kamiónmi, či emisné a hlukové limity (podobne ako letiská), ktoré vás môžu obmedzovať. Veľkým obmedzením býva aj sklad, ktorý nie je prístupný 24 hodín denne, čo môže v prípade dopravných komplikácií spôsobiť zbytočné čakania.

     Má sklad ekologické možnosti vypúšťania odpadových vôd, či parkovacie miesta pre vašich klientov a zamestnancov?

 

Príkladom ideálneho skladového priestoru v okolí Bratislavy je napríklad Distribution Park Lozorno. Vďaka výhodnej polohe a rýchlemu napojeniu na diaľnicu D2 smerom na Brno patrí medzi sklady, ktoré sú logisticky dobre orientované, no nie zbytočne drahé, keďže sú situované 25 kilometrov severne od hlavného mesta. Jeho vhodnou alternatívou je aj logistické centrum v Svätom Jure s neobmedzeným prístupom 24 hodín, 7 dní v týždni.

 

V prípade, že hľadáte skladové priestory v hlavnom meste, odporúčame vám nový projekt rastúceho logisticko industriálneho parku pri letisku P3 Bratislava Letisko Medzi ich najväčšie výhody patrí jednoznačne rýchla dostupnosť do Bratislavy. Nosnosť podlahy 5 ton na meter štvorcový, výška stropu 10 m, vysoký štandard prevednia.

Nezabudnite na životné prostredie

Viete, ako bude využívať váš nový skladovy priestor? Výber skladu úzko súvisí aj s tým, čo budete skladovať. Parametre skladu pre sezónne náradie záhradníctva sú iné ako pre skladovanie autodielov, či potravín a rovnako určujú veľkosť skladových priestorov na prenájom.

 

Moderné sklady majú možnosť zriadenia si vlastnej kancelárie pre stretnutia s klientmi, vykurovanie aj klimatizáciu. Avšak, nezabudnite ani na ochranu životného prostredia, ktoré je dnes témou číslo jeden v logistike a doprave. Dokážete minimalizovať vašu stopu na životnom prostredí čo najviac?

Moderné skladové priestory sú pripravené splniť všetky požiadavky klienta, technickú špecifikáciu, individuálne požiadavky skladov alebo kancelárií, flexibilne reagovať na veľkosť priestorov ako aj počtu parkovacích miest a vonkajších plôch.

Tento logistický park je pripravený na všetky požiadavky klienta, vrátane technickej špecifikácie, flexibility kancelárskych priestorov a počtu parkovacích miest pre zamestnancov a klientov. 

Späť na Novinky